Zawody Okręgowe Ogólnopolskich Olimpiad SEP: EUROELEKTRA – ELEKTROMECHATRON – POLTELEINFO 2023

Stowarzyszenie Elektryków Polskich od 25 lat organizuje ogólnopolską Olimpiadę wiedzy technicznej dla uczniów szkół średnich. Olimpiada składa się z trzech etapów: I – szkolny, pisany w formie online, II – okręgowy, organizowany przez 10 ośrodków SEP w Polsce, III – centralny organizowany w tym roku przez Uniwersytet Morski w Gdyni. Wszyscy laureaci i finaliści Olimpiady zwolnieni są z części pisemnej egzaminu zawodowego technika a także otrzymują preferencyjne warunki przy rekrutacji na studia na wybranych Uczelniach Wyższych.

Jak co roku Komisja Młodzieży i Studentów naszego Oddziału SEP zajęła się organizacją dolnośląskiego etapu okręgowego Olimpiady. Od tej edycji Olimpiada została podzielona na trzy niezależne zawody, związane z rożnymi dyscyplinami wiedzy technicznej:

Euroelektra – skierowana do elektryków i energetyków,
Elektromechatron – skierowana do elektroników i mechatroników,
Polteleinfo – skierowana do teleinformatyków i informatyków.

Zawody II etapu zorganizowano w budynku wrocławskiego NOT w dniach 6, 7 i 10 marca a przewodniczącymi poszczególnych komisji olimpiad byli koledzy:
Maciej Gwoździewicz – Euroelektra, Jarosłw Krysiak – Elektromechatron, Rafał Zdunek – Polteleinfo.

Po zakończonych zawodach, uczestników Olimpiad zaprosiliśmy do naszego Oddziału a następnie na poczęstunek do restauracji.

Ze szczegółami Olimpiad można zapoznać się na stronie: https://euroelektra.edu.pl/

Przewodniczący KMiS O. Wrocławskiego SEP
Remigiusz Mydlikowski

Komisja i uczestnicy Euroelektra z Przesem E. Ziają