image_pdfimage_print

VII Konferencja GPW 2020

image_pdfimage_print

W sobotę 12 grudnia 2020 roku odbyła się VII pandemiczna edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2020. Ze względów epidemicznych wydarzenie odbyło się w trybie zdalnym.

Organizatorami Konferencji GPW 2020 była Politechnika Wrocławska oraz Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Sztab organizacyjny w trakcie wydarzenia znajdował się w budynku Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy, gdzie pierwotnie Konferencja miała odbyć się w trybie stacjonarnym.

W trakcie Konferencji 19 prelegentów wygłosiło swoje prelekcje w 6 sesjach: inauguracyjnej, inżynierskiej, studenckiej, doktoranckiej, anglojęzycznej i finałowej. Po zakończeniu poszczególnych sesji odbywały się głosowania w formie on-line na najlepszego prelegenta. Zwycięzcy tych głosowań zostali nagrodzenia nagrodami głównymi w postaci tabletów. Pozostałe upominki decyzją Komitetu Naukowego Konferencji GPW 2020 zostały przyznane innym wyróżniającym się prelegentom.

Konferencja była transmitowana na żywo w serwisie YouTube, gdzie jest dostępna w całości. Po ceremonii ogłoszenia zwycięskich prelegentów odbyła się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze msza święta w intencji uczestników Konferencji GPW 2020. Wydarzenie to było również transmitowane na żywo w Internecie.

W Konferencji GPW 2020 udział wzięli prelegenci z Politechniki Wrocławskiej, Oddziału Wrocławskiego SEP, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Narodowego Uniwersytetu Górniczego w Dniepropietrowsku, Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy w Kijowie oraz przedsiębiorstw z branży elektroenergetycznej.

Konferencja GPW 2020 odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. W trakcie sesji inauguracyjnej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek pogratulował doprowadzenia od odbycia się Konferencji w trudnych czasach. Zwrócił uwagę, że główna tematyka Konferencji jest niezwykle istotna z punktu widzenia transformacji i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Podkreślił, że dzisiejsza walka o Polskę to bitwa o nowoczesne rozwiązania i dobrostan mieszkańców.

(link: https://youtu.be/GzooL9gUFCU )

VII pandemiczna edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2020

image_pdfimage_print

W sobotę 12 grudnia 2020 roku odbyła się VII pandemiczna edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2020. Ze względów epidemicznych wydarzenie odbyło się w trybie zdalnym. Organizatorami Konferencji GPW 2020 była Politechnika Wrocławska oraz Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Sztab organizacyjny w trakcie wydarzenia znajdował się w budynku Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy, gdzie pierwotnie Konferencja miała odbyć się w trybie stacjonarnym. W trakcie Konferencji 19 prelegentów wygłosiło swoje prelekcje w 6 sesjach: inauguracyjnej, inżynierskiej, studenckiej, doktoranckiej, anglojęzycznej i finałowej. Po zakończeniu poszczególnych sesji odbywały się głosowania w formie on-line na najlepszego prelegenta. Zwycięzcy tych głosowań zostali nagrodzenia nagrodami głównymi w postaci tabletów. Pozostałe upominki decyzją Komitetu Naukowego Konferencji GPW 2020 zostały przyznane innym wyróżniającym się prelegentom. Konferencja była transmitowana na żywo w serwisie YouTube, gdzie jest dostępna w całości. Po ceremonii ogłoszenia zwycięskich prelegentów odbyła się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze msza święta w intencji uczestników Konferencji GPW 2020. Wydarzenie to było również transmitowane na żywo w Internecie. W Konferencji GPW 2020 udział wzięli prelegenci z Politechniki Wrocławskiej, Oddziału Wrocławskiego SEP, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Narodowego Uniwersytetu Górniczego w Dniepropietrowsku, Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy w Kijowie oraz przedsiębiorstw z branży elektroenergetycznej. Konferencja GPW 2020 odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. W trakcie sesji inauguracyjnej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek pogratulował doprowadzenia od odbycia się Konferencji w trudnych czasach. Zwrócił uwagę, że główna tematyka Konferencji jest niezwykle istotna z punktu widzenia transformacji i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Podkreślił, że dzisiejsza walka o Polskę to bitwa o nowoczesne rozwiązania i dobrostan mieszkańców.   https://www.youtube.com/watch?v=GzooL9gUFCU&feature=youtu.be&ab_channel=KonferencjaGPW  

FHD rozdanie nagród 1
FHD rozdanie nagród 2

ŚP dr inż. Lech Danielski

image_pdfimage_print

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 10 grudnia 2020 r. odszedł od nas
ŚP dr inż. Lech Danielski.

Żegnamy z wielkim smutkiem i żalem serdecznego Kolegę i Przyjaciela.

Prezes, Zarząd,
koleżanki i koledzy Oddziału Wrocławskiego
Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, dnia 19 grudnia, o godz. 9:00
we Wrocławiu na cmentarzu przy ul. Grabiszyńskiej.

Dzień Inżyniera 10.10.2020

image_pdfimage_print

1
Konferencja online o tytule przewodnim Dzień Inżyniera odbyła się 10 października 2020 r., w godzinach 10:00 – 16:00.
Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Prezesa Oddziału Wrocławskiego SEP Andrzeja Hachoła. Głównym organizatorami przedsięwzięcia byli Oddział Wrocławski SEP oraz firma PLC Expert sp. z o. o.
Konferencja nie mogła by mieć miejsca bez partnerów, którzy przygotowali niezwykle ciekawe prelekcje oraz ufundowali nagrody dla najbardziej zaangażowanych słuchaczy.

Najuważniejsi słuchacze zostali wybrani na podstawie quizu, który w trakcie Dnia Inżyniera odbył się dwa razy.
Konferencja w całym swoim harmonogramie i koncepcji „dla każdego coś dobrego” została podzielona na 3 części tematyczne, elektryczną, programistyczną oraz projektowania 3D.
W trakcie całego wydarzenia głos zabrało 11 prelegentów. Gościliśmy przedstawicieli Izby Rzeczoznawców SEP, TIM, Finder, Procom System, SDS Automatyka, National Instrument oraz trenerów firmy PLC Expert.
W konferencji udział wzięło kilkuset słuchaczy, którzy mieli stały dostęp do chatu, gdzie na bieżąco w trakcie wystąpień mogli zadawać pytania do specjalistów.
Nasi prowadzący w trakcie trwania konferencji znajdowali się na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami. Wykorzystanie zdobyczy technologicznych jaką jest niewątpliwie łączność internetowa daje niespotykane możliwości logistyczne i organizacyjne.