image_pdfimage_print

Jaworzanki z PORE szkoliły elektryków we Wrocławiu

image_pdfimage_print

Nowo wybrany Zarząd Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich dynamicznie zaczął swoją kadencję.

W niespełna jeden tydzień zorganizował dla swoich członków i osób wspierających szkolenie dotyczące bezkosztowych/niskokosztowych form motywowania pracowników. Wykład w formie prezentacji multimedialnej przygotowały i zaprezentowały dr Dorota Domińska-Werbel oraz mgr Bogumiła Sokołowska z Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze.

Współpracę z panią dr Dorotą Domińską-Werbel oraz panią mgr Bogumiłą Sokołowską nawiązaliśmy w ramach Konferencji Naukowej GPW, która odbyła się w grudniu 2017 roku w Muchowie. Cieszę się, że w ten sposób promujemy Jawor oraz udowadniamy, że nasze miasto posiada wielu ciekawych, mądrych i doświadczonych ludzi, którzy potrafią łączyć życie zawodowe ze swoją pasją. Bez wątpienia szkolenia tego typu są ciekawą ofertą dla SEP-u i jego członków – powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz z Zarządu Oddziału Wrocławskiego SEP.

Audytorium z ciekawością wysłuchało interesującej prelekcji, o czym świadczy ożywiona dyskusja po jej zakończeniu. Na koniec prelegentki otrzymały gorące brawa od uczestników szkolenia oraz kwiaty od Prezesa SEP dra inż. Andrzeja Hachoła oraz od Prezesa Akademickiego Koła SEP inż. Daniela Lewandowskiego.

Szkolenie, w którym wzięliśmy udział było bardzo interesujące oraz pozwoliło ujrzeć aspekty, których na co dzień w zarządzaniu organizacją nie jesteśmy w stanie zobaczyć. Mam nadzieje, że uczestnicy szkolenia wyszli z niego zadowoleni. Dlatego jako akademickie koło SEP zamierzamy kontynuować szkolenia w tej tematyce, ponieważ niosą one ze sobą przydatne informacje, które mogą nam pomóc w przyszłym życiu zawodowym – podkreślał inż. Daniel Lewandowski, prezes Akademickiego Koła SEP.

Uwielbiam spotykać się ze studentami podczas wykładów z umiejętności miękkich, gdyż są to ludzie na takim etapie życia, gdzie wiedza o komunikacji, motywacji, wartości siebie jest istotna przy planowaniu sobie dorosłego życia i kariery zawodowej. A to dopiero początek współpracy jaką podjęłam z Politechniką Wrocławską a Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze – mówiła dr Dorota Domińska-Werbel, dyrektor Powiatowego Ośrodka Edukacji w Jaworze.

W szkoleniu brali również udział uczestnicy grudniowej Konferencji Naukowej Generacja – Przesył – Wykorzystanie, która w zeszłym roku odbyła się w Muchowie w powiecie jaworskim.

Prezentacja, w której mogłem wziąć udział była niezwykle interesująca. Dużo treści przedstawionych w ciekawy sposób, zawarte w przysłowiowej pigułce. Ważnym elementem były przykłady z bogatego doświadczenia pań prelegentek oraz sposoby radzenia sobie z problemami w życiu zawodowym – podsumował szkolenie Krzysztof Detyna, uczestnik Konferencji GPW w Muchowie.

 

Autor: dolnyslask24h.pl

XV edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „ Z prewencją na Ty”

image_pdfimage_print

 

W dniu 6 marca 2018 r. w Stowarzyszeniu św. Celestyna w Mikoszowie została przeprowadzona XV edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „ Z prewencją na Ty”

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa w Strzelinie. Hasło tego turnieju brzmi „ Chrońmy przed oszustwem każdego, zwłaszcza starszego”.

W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież z ośrodków specjalnych z Mikoszowa, Strzelina, Kątów Wrocławskich i Skoroszowic, 10 drużyn 4 osobowych w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, sanepidu w Strzelinie , placówek oświatowych biorących udział w turnieju oraz Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, który od wielu lat jest fundatorem nagród dla jednej drużyny.

Drużyny odpowiadały na pytania przedstawicieli Policji z zakresu wiedzy o Policji, prewencji kryminalnej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przedstawiciela Sanepidu ze Strzelina z zakresu higieny i zdrowia a sekretarz Oddziału Wrocławskiego SEP Kol. Jan Rudy tradycyjne przeprowadził konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa elektrycznego.

Członkowie drużyn byli skupieni podczas udzielania odpowiedzi na zadawane im pytania.

Ponadto każda drużyna przygotowała plakat o tematyce hasła turnieju.

Po zakończeniu konkursu drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody, które były wręczane przez przedstawicieli fundatorów.

Gościem honorowym, który towarzyszył przy wręczaniu nagród był „ KOMISARZ LEW” – maskotka dolnośląskiej Policji.

 

piąte w 2018 r spotkanie w Klubie Dyskusyjnym Oddziału W/SEP

image_pdfimage_print

Serdecznie zapraszamy na piąte w 2018 r spotkanie w Klubie Dyskusyjnym Oddziału W/SEP

 

dnia 14.03.2018[środa] od godziny 15.00  do 19.00 .W razie potrzeby i dłużej

od godziny 15.00 do 16.55 do sali 221 budynku NOT

od godziny 17.00 do 19.00 do sali 208 budynku NOT

 

w sali  221 można-  uzyskać po wcześniejszym zgłoszeniu bezpłatne konsultacje dotyczące projektów lub zadań prowadzonych w branży elektrycznej   dokonać przeglądu wybranych czasopism sepowskich   INPE, Elektroinstalator, elektroinfo ,Wiadomości Elektrotechniczne,Przegląd Elektrotechniczny ,Energetyka ,   Elektronika .Przegląd Telekomunikacyjny .

Można też po zgłoszeniu dyżurującej Koleżance Elżbiecie Zachembie wypożyczyć czasopismo do domu  . 

             

Od godziny 17.00.zapraszamy  do  sali 208 budynku NOT

 

na spotkanie z Panem Krzysztofem Smolnickim – liderem Dolnośląskiego Alarmu Smogowego; prezesem Fundacji Ekorozwoju FER

26 lat działań dla natury i człowieka http://fer.org.pl/od 30 lat aktywnie działającym w organizacjach ekologicznych; ekspertem, doradcą, edukatorem, tutorem; inicjatorem powstania ośrodka edukacyjnego Eko Centrum Wrocław, Człowiekiem Roku Polskiej Ekologii 2013
Temat: Smog [zanieczyszczenie powietrza] – jak z nim walczyć?

abstrakt:
W  prezentacji przedstawione zostaną przyczyny i skutki smogu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w kontekście uwarunkowań krajowych związanych z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości dotyczącym jakości powietrza w Polsce.Pokazany zostanie kontekst technologiczny, prawny i finansowy odnoszący  się  do  szans i  ograniczeń  dotyczących  poprawy jakości powietrza.   Spotkanie  będzie  okazją  do  dyskusji  na  temat  metod przeciwdziałania i strategii naprawczych.


Zapraszamy również  na stronę naszego Oddziału W/SEP www.sep.wroc.pl i w tym do zakładek Aktualności i Oddział na których znajdują się informacje o działalności  Oddziałowego  Klubu Dyskusyjnego

 

Przesyłając w załączniku terminy spotkań Klubowych w 2018 r    do obsadzenia pozostaje 14 terminów do końca roku,

[ Klub otwarty jest zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca oprócz przerwy wakacyjnej i czwartej środy grudnia]

 

W marcu tego roku są to środy 14.03.2018 oraz 28.03.2018

 

Rada Klubu umożliwia rezerwację   ewentualnych własnych  wystąpień na forum Klubu Dyskusyjnego.

 

 

Z koleżeńskim  pozdrowieniem.

Czesław Ratajczak